Doctors honoris causa

Josep Lluis Sureda Carrión

Nomenat pel Consell de Govern del dia 14 de maig de 2016.
Fou investit el dia 30 de setembre de 2016.

Joan Veny i Clar

Nomenat pel Consell de Govern del dia 14 de maig de 2016.
Fou investit el dia 10 d'otubre de 2016.

Anthony Bonner

Nomenat pel Consell de Govern del dia 12 de maig de 2016.
Fou investit el dia 1 de juliol de 2016.

Maria del Mar Bonet i Verdaguer

Nomenada pel Consell de Govern del dia 29 d'octubre de 2012.
Fou investida el dia 19 de febrer de 2015.

Carlos Fuentes Macías

Nomenat pel Consell de Govern del dia 14 de maig de 2012.
Fou investit a títol pòstum el dia 12 de setembre de 2014.

Eduard Punset i Casals

Nomenat pel Consell de Govern del dia 21 d'octubre de 2010.
Fou investit el dia 9 de febrer de 2011.

Nancy E. Bockstael

Nomenada pel Consell de Govern del dia 13 de maig de 2009.
Fou investida el dia 6 de maig de 2010.

Antoni M. Badia i Margarit

Nomenat pel Consell de Govern del dia 19 de desembre de 2006.
Fou investit el dia 8 de novembre de 2007.

Cristóbal Serra Simó

Nomenat pel Consell de Govern del dia 7 de novembre de 2005.
Fou investit el dia 12 de gener de 2006.

Josep Palau i Fabre

Nomenat pel Consell de Govern del dia 17 de desembre de 2004.
Fou investit el dia 24 de febrer de 2005.

Francisco J. Ayala

Nomenat pel Consell de Govern del dia 28 de setembre de 2004.
Fou investit el dia 11 de maig de 2006.

Jean Dausset

Nomenat pel Consell de Govern del dia 5 de novembre de 2003.
Fou investit el dia 12 de febrer de 2004.

Antoni Martorell Miralles (TOR)

Nomenat per la Junta de Govern del dia 15 de maig de 2001.
Fou investit el dia 26 de novembre de 2001.

Cesare Segre

Nomenat per la Junta de Govern del dia 15 de maig de 2001.
Fou investit el dia dia 16 de maig de 2002.

Miquel Barceló Artigues

Nomenat per la Junta de Govern del dia 19 de desembre de 2000.
Fou investit el dia 1 de febrer de 2007.

Joan Pons Álvarez

Nomenat per la Junta de Govern del dia 21 de març de 2000.
Fou investit el dia 18 de novembre de 2000.

Jafar Jafari

Nomenat per la Junta de Govern del dia 17 de desembre de 1998.
Fou investit el dia 18 de maig de 1999.

Josep Massot i Muntaner

Nomenat per la Junta de Govern del dia 28 de setembre de 1998.
Fou investit el dia 18 de juny de 1999.

Josep Melià i Pericàs

Nomenat per la Junta de Govern del dia 23 de juliol de 1998.
Fou investit el dia 23 d'octubre de 1998.

Enric Valor i Vives

Nomenat per la Junta de Govern del dia 31 de març de 1998.
Fou investit el dia 8 de juny de 1998.

Emilio Lledó Íñigo

Nomenat per la Junta de Govern del dia 31 de març de 1998.
Fou investit el dia 25 d'octubre de 1999.

Vinton Gray Cerf

Nomenat per la Junta de Govern del dia 12 de juny de 1997.
Fou investit el dia 19 de febrer de 1998.

Miquel Colom Mateu

Nomenat per la Junta de Govern del dia 12 de juny de 1997.
Fou investit el dia 21 d'octubre de 1997.

Antoni Truyol Serra

Nomenat per la Junta de Govern del dia 17 de febrer de 1997.
Fou investit el dia 3 de juliol de 1998.

Raimon Panikkar Alemany

Nomenat per la Junta de Govern del dia 17 de febrer de 1997.
Fou investit el dia 25 de juny de 1997.

Felicià Fuster i Jaume

Nomenat per la Junta de Govern del dia 30 de novembre de 1993.
Fou investit el dia 4 de desembre de 2008.

Miquel Dolç i Dolç

Nomenat per la Junta de Govern del dia 30 de novembre de 1993.
Fou investit a títol pòstum el dia 15 de maig de 1996.

Marià Villangómez i Llobet

Nomenat per la Junta de Govern del dia 30 de novembre de 1993.
Fou investit el dia 27 d'abril de 1995.

Òscar Ribas i Reig

Nomenat per la Junta de Govern del dia 30 de novembre de 1993.
Fou investit el dia 15 de maig de 1996.

Miquel Batllori i Munné

Nomenat per la Junta de Govern del dia 24 de juny de 1992.
Fou investit el dia 11 de febrer de 1994.

Bernat Nadal Ginard

Nomenat per la Junta de Govern del dia 24 de juny de 1992.
Fou investit el dia 14 de desembre de 1992.

Raymond Mildmay Wilson Rickett

Nomenat per la Junta de Govern del dia 24 de juny de 1992.
Fou investit el dia 14 de desembre de 1992.

Fernando A. Rubió i Tudurí

Nomenat per la Junta de Govern del dia 24 de juny de 1992.
Fou investit el dia 24 d'octubre de 1992.

Gabriel Escarrer Julià

Nomenat per la Junta de Govern del dia 15 de juny de 1988.
Fou investit el dia 20 de desembre de 1988.

Antoni Tàpies i Puig

Nomenat per la Junta de Govern del dia 15 de juny de 1988.
Fou investit el dia 15 de novembre de 1990.

Fèlix Pons Irazazábal

Nomenat per la Junta de Govern del dia 15 de juny de 1988.
Fou investit el dia 17 de març de 1989.

Joan Mascaró i Fornés

Nomenat per la Junta de Govern del dia 11 de juliol de 1983.
Fou investit a títol pòstum el dia 5 de setembre de 1997.

Josep Sureda i Blanes

Nomenat per la Junta de Govern del dia 11 de juliol de 1983.

Manuel Tuñón de Lara

Nomenat per la Junta de Govern del dia 11 de juliol de 1983.
Fou investit el dia 15 d'octubre de 1984.

Francesc de Borja Moll i Casasnovas

Nomenat per la Junta de Govern del dia 18 de febrer de 1982.
Fou investit el dia 3 de maig de 1983.

Ignasi Ribas Marquès

Nomenat per la Comissió Gestora del dia 28 de març de 1980.
Fou investit el dia 19 d'octubre de 1981.

Camilo José Cela Trulock

Nomenat per la Comissió Gestora del dia 15 de maig de 1979.
Fou investit el dia 22 de gener de 1980.

Joan Miró i Ferrà

Nomenat per la Comissió Gestora del dia 15 de maig de 1979.

Guillem Colom Casasnovas

Nomenat per la Junta de Govern del 26 de maig de 1976 de la Universitat Autònoma de Barcelona a proposta de la Facultat de Ciències de Palma.
Fou investit el dia 15 d'octubre de 1976.